DZIEŃ DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekali na  pierwszy dzień czerwca, czyli Dzień Dziecka. Dorośli także w tym roku przygotowali dla swoich uczniów atrakcyjne niespodzianki, zabawy oraz wycieczki. 

Klasy I-III  wybrały ścieżkę edukacyjną na Jagodnej. W pięknej scenerii przyrody dzieci zjadły posiłki, z tablic umieszczonych na poszczególnych przystankach dowiedziały się  wiele ciekawostek o roślinności i mieszkańcach lasu, a po powrocie w ogrodzie szkolnym ochłodziły się smacznymi lodami.

Klasa IV postanowiła  bawić się w ogrodzie szkolnym. Dzieci grały w berka, w  siatkówkę, po której  wszyscy wyruszyli  na pyszne  lody na Czarnowskim. Po słodkiej przerwie dzieci wróciły do szkoły i rozegrały mecz piłki nożnej. 

Klasa V świąteczny wyjazd miała w piątek. To właśnie tego dnia uczniowie  wyjechali  na wycieczkę do Bystrzycy. Dzieci zwiedziły piękne Muzeum Etnograficzne i obejrzały  wystawę niezwykłych zdjęć upamiętniających 600 lat istnienia Bystrzycy. Można też było poszaleć w parku zabaw, a dla ochłody posmakować pysznych lodów ufundowanych przez Macierz Szkolną.

 

Klasy VI-VIII czwartek rozpoczęły nietypowo, bo….. smacznym deserem. Na początku pierwszej lekcji uczniowie otrzymali lody, ufundowane przez naszą Macierz Szkolną. 

Słodkie kalorie przydały się, ponieważ uczniów czekało nie lada wyzwanie- wycieczka krajoznawczo – przyrodnicza „ŹRÓDŁA WĘDRYŃKI TOUR“.

 

Celem wspólnego wyjścia uczniów i nauczycieli było poznanie najbliższej okolicy (naszej Małej Ojczyzny), jej walorów przyrodniczych i historycznych, poszerzanie wiedzy zdobytej na lekcjach.Ważnym aspektem było także  uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody, jej naturalnych mieszkańców ze świata fauny i flory, poszerzenie umiejętności obserwacji, orientowania  się w terenie.

Przed wyruszeniem w trasę uczniowie zostali poproszeni o podzielenie się na czteroosobowe grupy, w ramach których rozwiązywali (specjalnie na taką okoliczność przygotowane) karty pracy. Śmiechu i zabawy  było naprawdę wiele. Uśmiech na twarzach wywołało na przykład wspólne obejmowanie rękoma drzew, odszukiwanie nazw zauważonych żółtych kwiatków, poznawanie drzew po wyglądzie liści. Jednak największym powodzeniem uczestników wycieczki cieszyło się  nagrywanie odgłosów, jakie wydają lisy. 

Uczniowie mieli bowiem wcielić się w to sympatyczne przebiegłe zwierzątko i wydać z siebie dźwięk najbardziej zbliżony do oryginału. To polecenie nie było wcale łatwe, jakby się mogło wydawać. 

Klasa IX   wzięła udział w trzydniowym wyjeździe do Goleszowa, który został sfinansowany przez Gminę Goleszów. Nauczyciele Pan David Bielesz i  Pan Mateusz Hulboj towarzyszyli uczniom w tej podróży, która okazała się być niezwykle udanym doświadczeniem. Wyjazd ten był połączeniem edukacji i zabawy, a także cenną okazją do nawiązania międzynarodowych relacji. Uczniowie mieli bowiem możliwość spotkania się z rówieśnikami ze Słowacji (z Babína)  oraz uczniami z goleszowskiej podstawówki. Wspólne działania, gry i zabawy pozwoliły na zintegrowanie się młodzieży. 

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest