MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE, czyli mikołajki z klasą IX

Na ten dzień z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Już od rana na korytarzach rozbrzmiewały dźwięki dzwoneczków, które przypominały o tym, że coś się wkrótce wydarzy.

W połowie pierwszej lekcji orszak Świętego Mikołaja odwiedził pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi uczniowie z pewną nieśmiałością przywitali gości. Na szczęście nad wszystkim czuwały  troskliwe aniołki, które zwracały uwagę rozbrykanym diabełkom.  Najpierw każdy pierwszoklasista został przedstawiony Świętemu Mikołajowi, który po krótkiej rozmowie  wręczył  każdemu dziecku  prezent.

Nasze maluszki odwdzięczyły się gościom piosenką, wierszykiem lub własnoręcznie wykonaną niespodzianką.

Kolejnym punktem mikołajek w naszej szkole było odwiedzanie uczniów wszystkich klas.  Śmiechu          i zabawy było co  niemiara. Niektórzy uczniowie po niezwykłych odwiedzinach musieli nawet myć policzki.   Dlaczego?  Tylko chyba oni wiedzą, co zbroili….

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Szczególnie zapamiętają go pierwszoklasiści, bo to ich pierwsze mikołajki w szkole.  Dla dziewiątklasistów był to także szczególny dzień, ponieważ właśnie najstarsza klasa przygotowała mikołajkowy orszak.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest