PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PRZY CHOINCE

W piątek 22 grudnia, już od rana w szkole panował podniosły nastrój, a na korytarzach i w klasach czuć było zapach pysznych ciasteczek. Jest już tradycją, że cała społeczność szkolna spotyka się przy choince, aby zaśpiewać kolędy oraz złożyć życzenia.

W tym roku przedświąteczne spotkanie rozpoczęło się od przepięknego występu zespołu „Uśmiech”, który wprowadził wszystkich w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.

Następnym punktem programu były występy klasy V oraz klasy VI, które także przygotowały muzyczne niespodzianki. Brawurowe wykonanie kolędy oraz piosenki świątecznej było preludium do złożenia życzeń nauczycielom oraz pracownikom obsługi szkoły.

W piątek 22 grudnia, już od rana w szkole panował podniosły nastrój, a na korytarzach i w klasach czuć było zapach pysznych ciasteczek. Jest już tradycją, że cała społeczność szkolna spotyka się przy choince, aby zaśpiewać kolędy oraz złożyć życzenia.

W tym roku przedświąteczne spotkanie rozpoczęło się od przepięknego występu zespołu „Uśmiech”, który wprowadził wszystkich w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.

Następnym punktem programu były występy klasy V oraz klasy VI, które także przygotowały muzyczne niespodzianki. Brawurowe wykonanie kolędy oraz piosenki świątecznej było preludium do złożenia życzeń nauczycielom oraz pracownikom obsługi szkoły. Konferansjerki, Marysia Mrózek oraz Ania Cienciała (obydwie z klasy IX), poprosiły przedstawicieli poszczególnych klas o złożenie życzeń i wręczenie upominków osobom dorosłym. Prezentami były choinki wykonane przez dziewczęta z klasy VIII oraz IX pod kierunkiem Pani Ewy Hladík.

Pięknym akcentem tych wzruszających chwil był występ zespołu „Queentet“, który wypełnił salę niebiańskimi dźwiękami.

Po wzruszającym wykonaniu piosenki świątecznej nastąpił zwrot akcji w postaci genialnego występu kilkorga uczniów z klasy VIII, którzy wcielili się w role znanych postaci z bajki o Czerwonym Kapturku. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie samodzielnie napisali tekst anglojęzycznej wersji bajki o ukochanej wnuczce i jej babci. Widzowie byli zachwyceni talentem aktorskim swoich koolegów i koleżanki!

Kolejnym akcentem przedświątecznego spotkania były życzenia złożone przez Pana Dyrektora całej społeczności szkolnej: uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi.

Po tym muzycznym akcencie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi rozpoczęli wigilie w swoich klasach, pełne tradycyjnych zwyczajów tkich jak: łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, kosztowanie pysznych ciasteczek oraz obdarowywanie prezentami. Radości i zachwytu było naprawdę wiele, były też łzy wzruszenia, kiedy jakieś życzenie wywołało ciepłe uczucie w sercu.

Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom, dzięki którym można było zorganizować wigilie w klasach.

 

                                                        W IMIENIU CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ŻYCZYMY

                   ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

                                                                                                                                                                    Do siego roku!!!!!

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku