OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO – KONKURS W KONWERSACJI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Konkurs w konwersacji w języku angielskim, czyli właściwie olimpiada z języka angielskiego, w tym roku zorganizowany tylko w jednej kategorii, II.A, dla klas 8-9, rozpoczął się w naszej szkole jeszcze w grudniu 2023 eliminacjami szkolnymi, w których udział wzięli: Andrea Sadová i Nathan Rucki z klasy 8, oraz Jerzy Mendrek z klasy 9.

Zwyciężczyni eliminacji szkolnych, Andrea Sadová, wzięła udział w eliminacjach powiatowych 29.2.2024 w Bašce. Konkurs składał się z 3 części – Listening/Reading/Speaking (Słuchanie/Czytanie ze zrozumieniem/Mówienie).

Świetnie przygotowana Andrea uzyskała 3. miejsce w kategorii IIA, liczącej 36 uczestników. Członkowie jury konkursu podkreślili, że poziom uczestniczek na pierwszych 3 miejscach był wyjątkowo wyrównany i właściwie mogłoby być przyznane 1. miejsce dla wszystkich trzech dziewcząt, ale z powodu konieczności wyodrębnienia zwycięzcy, kontynuującego konkurs na wyższych szczeblach, różnicami 1 punktu przyznali 3 miejsca.

Jury konkursu szczególnie wysoko oceniło płynność wypowiedzi Andrei i wysoki poziom udzielonych odpowiedzi. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Na zdjęciu: Andrea (pierwsza z lewej) z pozostałymi laureatkami.

CONGRATULATIONS!

Inne

Sukcesy, sukcesy, sukcesy

       FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ – FINAŁ W sobotę 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. P. Bezruča w Hawierzowie odbył się XVIII Festiwal