Festiwal Piosenki Dziecięcej

Siódmego i ósmego marca 2024 r. w Czeskim Cieszynie przebiegły eliminacje do finału XVIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej. W dwudniowych zmaganiach wokalnych wzięło udział ok.150 uczniów polskich szkół podstawowych z Zaolzia. Tym bardziej cieszy nas fakt, że podczas finału, który odbędzie się 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. Petra Bezruča w Hawierzowie, nasi uczniowie zaprezentują się na scenie aż czterokrotnie.

 

Wykonawcami reprezentującymi naszą szkołę, którzy otrzymali możliwość występu w finale XVIII FPD są: Maria Kaszper (kl.3), Jakub Všianský (kl.6), Agata Szotkowska  (kl.7), oraz Zespół Wokalny „Qeentet”. Gratulujemy ! Już dzisiaj zapewniamy, że będziemy trzymać kciuki!

Miło nam także poinformować, że Tola Tomanek (kl.6) została laureatką konkursu na logo XVIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Gratulujemy!

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku