Mistrz Pióra

Wtorek 19 marca był szczególnym dniem dla miłośników pisania w języku polskim. Dwudziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoła wyjechała do Czeskiego Cieszyna, aby tam – w Centrum Pedagogicznym( kl.4-5) oraz w auli Polskiego Gimnazjum im. J.Słowackiego (kl. 6-9) –  sprawdzić swoje umiejętności w konkursie polonistycznym „Mistrz Pióra 2024”.

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności twórczego pisania, rozbudzanie wyobraźni i myślenia kreatywnego, kształtowanie myślenia krytycznego,r ozwijanie świadomości językowo-stylistycznej, kształtowanie umiejętności prezentowania własnych spostrzeżeń oraz argumentowania.

Cieszy fakt, że dzieciom i młodzieży konkurs sprawił prawdziwą przyjemność. Bardzo dziękujemy Paniom Barbarze Kubiczek oraz Renacie Czader  z Centrum Pedagogicznego w Czeskim Cieszynie za zorganizowanie tego konkursu oraz zadbanie o znakomitą atmosferę w trakcie jego trwania.

Inne

Sukcesy, sukcesy, sukcesy

       FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ – FINAŁ W sobotę 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. P. Bezruča w Hawierzowie odbył się XVIII Festiwal