DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI oraz WARSZTATY WIELKANOCNE

Już od samego rana we wtorek, 19 marca, w szkole słychać było przygotowania do kolejnego wydarzenia z naszego kalendarza.

Zwyczajem w naszej szkole stało się, że przed Świętami Wielkanocnymi organizowany jest DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI połączony z WARSZTATAMI WIELKANOCNYMI. To wydarzenie jest doskonałą okazją do rozpoczęcia przygotowań świątecznych oraz spędzania wspólnego czasu rodziców ze swoimi dziećmi, zwłaszcza maluszkami. Dzieci z pomocą dorosłych, przechodząc od stanowiska do stanowiska,tworzą wielkanocne ozdoby i  doskonale się przy tym bawią.  

O godz. 15:00 cała społeczność szkolna czekała na pierwszych gości, których witali przedstawiciele klasy VIII. Młodzi przewodnicy znakomicie wywiązali się z powierzonych zadań, przybliżając  zwiedzającym historię szkoły oraz oprowadzając po całym budynku.

Gospodarzami kawiarenki byli uczniowie klasy IX, którzy serwowali pyszne ciasteczka,  ciasta i napoje. BARDZO DZIĘKUJEMY Rodzicom dziewiątoklasistów za pomoc w przygotowaniach kawiarenki.

Rodzice razem z dziećmi chętnie korzystali z odpoczynku w kawiarence po tym, jak wcześniej wyplatali kolorowe koszyczki, wykonali pękate zajączki, stworzyli wesołe zajączki i zwariowane jajka oraz zrobili wiosenne zajączki.  

Klasopracownie na II piętrze zamieniły się w laboratoria. Była sala małego przyrodnika (tam na dzieci czekały m.in. niezwykłe patyczaki), laboratorium robotyki  z wesołymi pszczółkami. W klasopracowni fizyczno-chemicznej odbywały się pokazy fizyki na wesoło, a w klasie obok były ogniste eksperymenty. Klasopracownia językowa kusiła grami planszowymi oraz ciekawą prezentacją. W klasopracowni komputerowej na poddaszu można było uczestniczyć w zabawach online oraz zobaczyć, na czym polega programowanie.

Warto zaznaczyć, że na każdym stoisku pomoc oferowali uczniowie klas II stopnia, którzy pomagali młodszym dzieciom wykonywać świąteczne ozdoby.

DZIĘKUJEMY UCZNIOM KLAS 6-9 za poświęcony czas i wspólną zabawę. 

DZIĘKUJEMY MACIERZY SZKOLNEJ za pomoc w realizacji  Dnia Otwartych Drzwi

i Warsztatów Wielkanocnych.  

DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM tego wydarzenia  za miło spędzony czas i prawdziwie rodzinną atmosferę.

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku