BYLIŚMY, ZWIEDZILIŚMY, PODZIWIALIŚMY,

                czyli wycieczka klasy IX do Wiednia

W dniach 2 – 4 czerwca br. klasa IX pojechała na wycieczkę do Wiednia. Przewodnikiem dziewiątoklasistów i ich wychowawczyni była Pani Halina Veit Podola, która w stolicy Austrii czuje się jak w domu. Pani Halinka pokazała Wiedeń z kilku perspektyw. Na początku nasi turyści zwiedzili Time-travel, w którym zapoznali się z historią Wiednia. Interaktywna podróż w czasie bardzo przypadła do gustu nawet osobom sceptycznie nastawionym do historycznych ciekawostek. Później miało miejsce zwiedzanie historycznego centrum miasta z Katedrą Św. Szczepana, było podziwianie Amker Uhr, czyli odpowiednika praskiego Orloja.

Punktem obowiązkowym wyjazdu było oczywiście spędzanie czasu w parku rozrywki. Prater znany jest w świecie ze względu

 na jego niepowtarzalny klimat i atrakcyjność dla odwiedzających. Tak też było w przypadku naszych koleżanek i kolegów. Niektórzy nawet odważyli się stawić czoła swoim lękom lub nawet fobiom.

Pałac Schönbrunn jest jednym z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie, nie dziwi zatem fakt, ze zachwycił on także uczestników naszej wycieczki.

Kolejnymi punktami wyjazdu do austriackiej stolicy było zwiedzanie Muzeum Technicznego oraz Domu Muzyki. Uczniowie mieli możliwość wyboru, do którego muzeum chcieliby się udać. Obydwie grupy były bardzo zadowolone, wręcz zachwycone eksponatami oraz sposobem przybliżania odbiorcom zawiłości technicznych oraz tajników świata dźwięków.

Wyjazd do parku sportowego -Motorikpark- był dodatkową atrakcją, gdzie młodzież sprawdziła swoje możliwości ruchowe. Bujanie się na huśtawce tak, aby znaleźć środek ciężkości i zrównoważyć obydwie strony wymagało prawdziwego zgrania i pracy zespołowej. Klasa IX jest zgraną klasą, więc młodzież szybko znalazła praktyczne rozwiązanie.

Niezapomnianych przeżyć dostarczyła też wizyta w oceanarium, czyli Haus de Meeres. Największym powodzeniem cieszyło się bliskie spotkanie z rybami, które…można było pogłaskać. To było naprawdę ekscytujące doświadczenie!

Bardzo DZIĘKUJEMY Pani Halinie Veit Podoli, za poświęcony czas oraz pokazanie nam Wiednia. To była naprawdę niesamowita przygoda!

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku