RAZEM RAŹNIEJ, czyli pobyt integracyjny klasy VI

W dniach 18-19 września 2025 br. uczniowie klasy VI wzięli udział w pobycie integracyjnym  „Razem raźniej” w Oazie Beskidzkiej (Beskydská Oáza) w Piosku. Projekt ten został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Kraju Morawsko-Śląskiego.

Podróż rozpoczęła się w czwartkowy poranek, kiedy uczniowie,  wraz z wychowawczynią oraz szkolną panią profilaktyk, zebrali się na przystanku autobusowym w Wędryni. Po przesiadce w Jabłonkowie wszyscy dotarli do Piosku, skąd pieszo udali się do Oazy Beskidzkiej. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku rozpoczęły się pierwsze zajęcia, które polegały na tworzeniu trójwymiarowych obrazów. Zarówno młodzież, jak i towarzyszący im dorośli byli zachwyceni pięknem beskidzkiej przyrody, która w Piosku  wygląda naprawdę oszałamiająco.

Po obiedzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. R. Folwarczną pt. „Etické dílny – expedice Tajemný ostrov. Były to różnorodne gry i zadania integracyjne, m.in.: symulacja wyjazdu na bezludną wyspę, tworzenie zielnika empatii, bieg zaufania oraz gra zręcznościowa rozwijająca komunikację w grupie.

Wieczorem, po kolacji  młodzież zorganizowała dyskotekę, na której nie zabrakło nawet bufetu przygotowanego przez przedsiębiorczych uczniów.

Piątkowy poranek rozpoczął się wspólnym śniadaniem, po którym odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu. Była to doskonała okazja do wzmocnienia więzi koleżeńskich i rozwijania umiejętności współdziałania.

Po obiedzie uczestnicy wyjazdu spakowali się i udali w drogę powrotną do Wędryni.

Dwudniowy pobyt integracyjny dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Był czasem wspólnej nauki i zabawy w pięknym otoczeniu przyrody. Dzięki temu wyjazdowi klasa VI jeszcze bardziej się zintegrowała w myśl powiedzenia, że „razem raźniej”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjazdu.

Inne

PIKOMMAT

Tegoroczna edycja konkursu matematycznego znacząco różniła się od poprzednich. Organizatorzy odeszli od tradycyjnej formy indywidualnego rozwiązywania zadań na rzecz pracy zespołowej. Uczniowie pracowali w pięcioosobowych