I) Brawa dla narciarzy! Igrzyska Zimowe

       

W niedzielę, 13 lutego, zamiast tradydycjnego Zjazdu Gwiazdzistego odbyła się pierwsza połowa – przeznaczona dla biegaczy –  Igrzysk Zimowych, zorganizowanych przez Macierz Szkolną w RC oraz Kongres Polaków w RC. Zanotowano liczny udział w igrzyskach, bo aż 75 zawodników. Żeby dotrzeć do celu, pokonać trzeba było trasę o długości 300 metrów w kategorii przedszkole – 1 klasa. Trasa o dłogości  600 m czekała na  klasy 2-5 a trasa o długości 1 000 m na klasy 6-9. Naszym uczniom udało się uzyskać  złoty i brązowy medal w kategorii klas 2-3. Medale te przypadły w udziale Dorocie Herman i Klarze Kramarčík. Warto wspomnieć, że dzieci startowały po bardzo długiej przerwie, spowodowanej epidemią. Zawodnicy uzyskali pełno wrażeń, nie tylko dzięki wynikom, ale także cieszyli się  ze spotkania  z kolegami z innych szkół. Impreza przebiegała w słonecznej i przyjaznej atmosferze. Po zawodach  wszyscy jej uczestnicy spotkali się w ogrodzie PSP  w Dolnej Łomnej, gdzie oczekiwano na ogłoszenie wyników.

         

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku