Balik szkolny? Prawdziwy BAL!

28 kwietnia 2022 po dwóch pandemicznych latach odbył się wreszcie Bal Szkolny  dla uczniów II stopnia.  Głównym organizatorem Balu była klasa 9. A Bal ten miał być i był prawdziwym balem : odbył się w Czytelni (jak wszystkie inne poważne bale wędryńskie), obowiązywał dress code, dziewczyny musiały przyjść ubrane w wieczorowe sukienki, chłopcy w garnitury.  

Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Chłopcy wzięli szturmem stoisko z kwiatami i zaprosili dziewczyny do tańca. A potem dobra muzyka, tańce i zabawy. Można było również skorzystać z bufetu, gdzie dziewczyny z klasy 9 przygotowały własnoręcznie upieczone ciastka i inne smakołyki. A na zakończenie tradycyjna loteria z bardzo oryginalnymi nagrodami.

Wszyscy świetnie się bawili na Balu z wielkim B.

W czwartek w Czytelni bawili się uczniowie wędryńskiej szkoły. W strojach wieczorowych jak na bal przystało

Inne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021 – 22

Uroczystość miała miejsce w środę, 29 czerwca, w jadalni szkolnej. Utartym zwyczajem podczas uroczystości wręczone zostały nagrody uczniom, którzy reprezentowali szkołę w olimpiadach przedmiotowych, konkursach śpiewaczych, plastycznych i recytatorskich, w

Wędryniacy w Wiedniu

W dniach od 6 do 8 czerwca klasy ósma i dziewiąta Polskiej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni wyjechały na wycieczkę do Wiednia. Program był niezwykle atrakcyjny. Historię Wiednia