Wykład o Ameryce Środkowej

W środę 1 lutego zawitała do naszej szkoły pani Aneta Wałach z ciekawą prezentacją. Wykład dotyczył jej podróży do Ameryki Środkowej, na którą wyruszyła razem ze swoją koleżanką ze studiów. W drodze spędziły siedem miesięcy. Ich przygoda miała dwie strony, czasami młodym podróżniczkom przytrafiło się coś nieprzyjemnego czy wręcz niebezpiecznego, jednak większość przygód, które je spotkały, była bardzo przyjemna. Odkrywanie Ameryki Środkowej rozpoczęły w Panamie, następnie gościły w Kostaryce, potem zwiedzały Nikaraguę, Honduras, Gwatemalę i swoją ekspedycję zakończyły w Meksyku.W każdym z tych państw spędziły średnio miesiąc. Dzięki masie zdjęć, które pani Aneta zrobiła w trakcie podróży, mogliśmy się zapoznać z Ameryką Środkową ze wszystkich stron i stwierdzić, że jej mieszkańcy widzą świat trochę inaczej niż my. Uczniom prezentacja bardzo się podobała.

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest