Wykład o Ameryce Środkowej

W środę 1 lutego zawitała do naszej szkoły pani Aneta Wałach z ciekawą prezentacją. Wykład dotyczył jej podróży do Ameryki Środkowej, na którą wyruszyła razem ze swoją koleżanką ze studiów. W drodze spędziły siedem miesięcy. Ich przygoda miała dwie strony, czasami młodym podróżniczkom przytrafiło się coś nieprzyjemnego czy wręcz niebezpiecznego, jednak większość przygód, które je spotkały, była bardzo przyjemna. Odkrywanie Ameryki Środkowej rozpoczęły w Panamie, następnie gościły w Kostaryce, potem zwiedzały Nikaraguę, Honduras, Gwatemalę i swoją ekspedycję zakończyły w Meksyku.W każdym z tych państw spędziły średnio miesiąc. Dzięki masie zdjęć, które pani Aneta zrobiła w trakcie podróży, mogliśmy się zapoznać z Ameryką Środkową ze wszystkich stron i stwierdzić, że jej mieszkańcy widzą świat trochę inaczej niż my. Uczniom prezentacja bardzo się podobała.

Inne

PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Już od rana w szkole słychać było gwar i wesołe głosy witających się dzieci oraz dorosłych. Radość ze spotkania mieszała się z lekkim niedowierzaniem, czy

Projekt Bon Pierwszaka 

Również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści  otrzymali plecaki z wyprawką, które zostały ufundowane w ramach tegorocznej edycji „Bonu Pierwszaka” finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka