Sukcesy w Pikomacie i w Olimpiadzie Matematycznej klasy 5

W ostatnich dwóch miesiącach uczniowie  sprawdzali swoje talenty w Pikomacie – korespondencyjnym konkursie matematycznym. Warto wspomnieć, że konkurs ten obejmuje aż trzy etapy, w którym uczestniczą uczniowie zaolziańskich polskich szkół.
Wyniki naszych uczniów:
klasa 5:             Dominik Jochymek –  II miejsce,
                          Tola Tomanek – III miejsce,
                         Weronika Chmielová – V miejsce
                         Michał Feber- VII miejsce
klasa 7:           Agnieszka Bureš – I miejsce.
 
Natomiast 25 stycznia w czeskocieszyńskim Centrum Pedagogicznym odbyły się Eliminacje Powiatowe Olimpiady Matematycznej klas V. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Weronika Chmielová, Michał Feber oraz Dominik Jochymek.
Nasi uczniowie już na etapie szkolnym wykazali się nie lada zdolnościami matematycznymi. W eliminacjach powiatowych poradzili sobie wyśmienicie. Wszyscy bowiem zostali laureatami tego konkursu, a Dominik Jochymek zajął I miejsce.

Inne

PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Już od rana w szkole słychać było gwar i wesołe głosy witających się dzieci oraz dorosłych. Radość ze spotkania mieszała się z lekkim niedowierzaniem, czy

Projekt Bon Pierwszaka 

Również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści  otrzymali plecaki z wyprawką, które zostały ufundowane w ramach tegorocznej edycji „Bonu Pierwszaka” finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka