Beskidzka Narta

18 lutego 2023 roku została zorganizowana po raz dwudziesty piąty Beskidzka Narta. Organizatorem był urząd gminy w Mostach koło Jabłonkowa. Zawody przebiegły w ośrodku Ski Mosty. Współzawodniczono w slalomie,  snowboardzie i  biegach narciarskich. Długość tras biegowych wynosiła w tym roku 800 metrów dla niższego stopnia i około 1600 metrów dla stopnia wyższeg.o  Podobnie jak w latach poprzednich na startach poszczególnych tras nie zabrakło uczniów  Polskiej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni. Nasza ekipa liczyła 16 uczniów i nieźle się popisali: 3x srebro, 2x brąz, nie wspominając o następnych świetnych wynikach naszych narciarzy. Medale zdobyli:  Krystyna Kraina – slalom, brąz (2. klasa), Tereza Kraina – slalom, srebro (4. klasa), Lucyna Kukuczka – slalom, brąz ( 4. klasa), Alicja Szotkowska – biegi, srebro (9. klasa), Tola Tomanek – snowboard, srebro (5. klasa). Na złoty medal spisali się wszyscy stając do walki w strugach deszczu. Nasza szkoła zajęła 4. miejsce spośród 13. startujących w zawodach szkół.

W wtorek 21.2.2023 przebiegł pierwszy trening biegów na Kubalonce. Na trening wyjechaliśmy autobusem razem z bystrzycką podstawówką. Na miejscu już  nas oczekiwała pani nauczycielka, Dorota Zogata, która przebywa obecnie na urlopie macierzyńskim. Bardzo nam pomogła, zwłaszcza z serwisem biegówek i samym treningiem biegaczy. W treningu wzięło udział 14 uczniów.  Chociaż  pogoda nie sprzyjała, to dzieci bardzo fajnie potrenowały i dobrze się przygotowały, ponieważ Zjazd Gwiaździsty odbędzie się w tym samym ośrodku.

Inne

PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Już od rana w szkole słychać było gwar i wesołe głosy witających się dzieci oraz dorosłych. Radość ze spotkania mieszała się z lekkim niedowierzaniem, czy

Projekt Bon Pierwszaka 

Również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści  otrzymali plecaki z wyprawką, które zostały ufundowane w ramach tegorocznej edycji „Bonu Pierwszaka” finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka