Niecodzienna lekcja, czyli podsumowanie I półrocza 2022/2023

Wprawdzie I półrocze roku szkolnego 2022/2023 zakończyło się w styczniu, jednak dopiero 2 marca mieliśmy okazję spotkać się na apelu i podsumować pięć miesięcy naszej pracy.

Spotkanie całej społeczności szkolnej prowadziły dwie uczennice klasy VIII – Anna Cienciała i Teresa Kaszper, które znakomicie odnalazły się w roli konferansjerek. Dziewczęta przedstawiły wyniki konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych, wspomniały także o udziale uczniów w różnych imprezach okolicznościowych. Ważnym punktem spotkania było także podsumowanie zbiorów makulatury, baterii, zakrętek, żołędzi i kasztanów.

Miłym akcentem były występy laureatów konkursów śpiewaczych oraz recytatorskich.

Jako pierwszy wystąpił Jakub Všianský (kl.V), który oczarował widzów wykonaniem dwóch ludowych piosenek. Elen Trávničková (kl.V) brawurową interpretacją wiersza niemal zahipnotyzowała wszystkich. Julia Szwarc (kl.IX) i Antonina Wania (kl.IX) zaśpiewały w duecie dwie piosenki ludowe w taki sposób, że zachwyciły dorosłych, młodzież i dzieci.

Punktem kulminacyjnym apelu było ogłoszenie nazwisk uczniów, którzy wykazali się największą aktywnością w I półroczu.

NAJBARDZIEJ AKTYWNYM UCZNIEM I STOPNIA okazał się Jakub Všianský (kl.V). Drugie miejsce zajęła Anna Mrózková (kl.V). Na trzecim miejscu było aż czworo uczniów: Dominik Jochymek (kl.V), Veronika Chmielová (kl.V), Tola Tomanek (kl.V), Michal Feber (kl.V).

Niemałą sensacją okazały się wyniki dotyczące najbardziej aktywnych uczniów II stopnia, bowiem cztery osoby miały taką samą liczbę aktywności. NAJBARDZIEJ AKTYWNYMI UCZNIAMI II STOPNIA byli: Agnieszka Bureš (kl.VII), Jerzy Mendrek (kl. VIII), Julia Szwarc (kl.IX), Alicja Szotkowska (kl.IX).

Ta niecodzienna lekcja uświadomiła nam, jak dużo pracy już za nami… Braliśmy bowiem udział w konkursach przedmiotowych, recytatorskich, śpiewaczych. Reprezentowaliśmy naszą szkołę także w zawodach sportowych. Dbaliśmy o środowisko naturalne. Oprócz tego, oczywiście, przygotowywaliśmy się do kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Wspólnie pracowaliśmy nad projektami.

Jesteśmy z nas dumni! Cieszymy się z sukcesów wszystkich koleżanek i kolegów!

Dziękujemy NAUCZYCIELOM, że rozwijali i ciągle rozwijają nasze talenty, i zawsze trzymają za nas kciuki – nawet wtedy, kiedy my nie wierzymy w swoje możliwości.

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest