Zjazd Gwiaździsty 2023

W sobotę 4 marca, po trzech latach przerwy (o ile nie liczymy zeszłorocznych igrzysk zimowych) odbył się 49. Zjazd Gwiaździsty. W tym roku Zjazd odbył się w Istebnej, organizatorem była Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z Polskim Językiem Nauczania w Jabłonkowie i Macierz Szkolna w Republice Czeskiej.
Impreza przygotowana była znakomicie, nawet pogoda była iście narciarska. Zawody sportowe rozpoczęto tradycyjnie – zapaleniem znicza i prezentacją wszystkich polskich szkół, biorących udział w Zjeździe Gwiaździstym. Po uroczystej inauguracji slalomiści ze snowboardzistami udali się na stok, a biegacze autobusami pojechali na Kubalonkę.
W sobotę 18 lutego, po trzech latach przerwy (o ile nie liczymy zeszłorocznych igrzysk zimowych) odbył się 49. Zjazd Gwiaździsty. W tym roku Zjazd odbył się w Istebnej, organizatorem była Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z Polskim Językiem Nauczania w Jabłonkowie i Macierz Szkolna w Republice Czeskiej.

 

Trasa dla biegaczy były przygotowane wręcz fenomenalnie. Warto dodać, że trasa dla młodszych dzieci (przedszkole – 3 klasa) liczyła 400 metrów, a dla starszych (klasa 4-9) wynosiła 800 metrów i była nieco trudniejsza. W starszych kategoriach trzeba było najpierw zakwalifikować się – sześcioro najlepszych zawodników wzięło udział w finale, w którym się już nie liczył czas, ponieważ biegła cała szóstka razem. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro zawodników. Wszyscy sportowcy zasługują na ogromne brawa, ponieważ bardzo się starali. Medale zdobyli następujący uczniowie: Maja Herman (z klasy 1) wywalczyła złoty medal, a jej starsza siostra Dorotka Herman (z klasy 4) zdobyła brązowy medal. Marek Kramarčik (z klasy 1) zdobył III miejsce.
 Na stoku w Złotym Gróniu w tym samym czasie przebiegał slalom gigant, na którym były przygotowane trzy trasy zjazdowe: dla najmłodszych (przedszkole – 3 klasa), starszych (4-5 klasa) i najstarszych (6-9 klasa).
 Tak samo jak na Kubalonce,  tutaj także byli nasi uczniowie – z naszej podstawówki startowało siedemnaścioro zawodników.  Na uwagę zasługuje fakt, iż pomimo mocnej konkurencji, praktycznie wszyscy zdobyli  świetne miejsca.  Krysia Kraina (z klasy 2), zdobyła II miejsce,      Iza Galuszka (z klasy 3) w tej samej kategorii wywalczyła III miejsce, a  Elenka Travničková ( z klasy 5) wywalczyła III miejsce.

 

Po zakończeniu zawodów wszyscy spotkali się  pod stokiem na Złotym Gróniu, gdzie zostały ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.
DZIĘKUJEMY NASZYM SPORTOWCOM za godne reprezentowanie naszej szkoły!
                                        BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest