Olimpiada z fizyki 8. i 9. klas

Olimpiada z fizyki 8. i 9.klas tradycyjnie rozpoczyna się eliminacjami szkolnymi, w których uczniowie powinni rozwiązać co najmniej siedem z dziesięciu zadań w ciągu 1 miesiąca. W eliminacjach powiatowych, które odbyły się 22 marca 2023 w Frydku  – Mistku, uczestnicy rozwiązują 4 zadania w limicie czasowym 4 godziny.  W tym roku w olimpiadzie wzięło  udział dwóch  ósmaków z naszej szkoły. A powiodło im się fantastycznie.  
Jurek Mendrek uzyskał w swojej kategorii 1. miejsce,
zaś Dominik Dorda 4. miejsce.
Gratulacje!

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest