DĄB PRZYJAŹNI

Jesień to dobry czas m.in. na przeprowadzenie prac w ogrodzie, na polu, w sadzie,          w lesie…

Takiego zdania były także wychowawczynie najmłodszej oraz najstarszej klasy w naszej szkole, które wyszły z inicjatywą wspólnego wyjścia do naszego lasu – DĄBROWY.  

W środę 8 listopada uczniowie klasy I oraz ich starsi koledzy z klasy IX spędzili wspólny czas na łonie natury. Pogoda wspierała wycieczkowiczów, którzy rano, dziarskim krokiem, wyruszyli ze szkoły do lasku.

To wydarzenie było możliwe dzięki wielkiemu sercu p. Klusa, właściciela ogrodnictwa ‘Svobodné zahrady’, który zaopatrzył szkołę w prawdziwie dorodne drzewko. Na początku panowie ogrodnicy rozpoczęli proces przygotowania stanowiska pod sadzonkę. Wszelkim działaniom ogrodniczym z zaciekawieniem przyglądały się maluszki z klasy I oraz ich starsi koledzy. Na zakończenie akcji sadzenia DĄB PRZYJAŹNI udekorowano pamiątkową tabliczką, na której widnieją imiona i nazwiska uczniów klasy I oraz IX.

Nie obyło się także bez chwil refleksji nad upływającym czasem, ponieważ dziewiątoklasiści przypominali sobie podobne wydarzenie, w którym uczestniczyli kilka lat temu….

Dziękujemy p. Klusowi za pomoc i wsparcie logistyczne tej inicjatywy.

Inne

Sukcesy, sukcesy, sukcesy

       FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ – FINAŁ W sobotę 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. P. Bezruča w Hawierzowie odbył się XVIII Festiwal