DĄB PRZYJAŹNI

Jesień to dobry czas m.in. na przeprowadzenie prac w ogrodzie, na polu, w sadzie,          w lesie…

Takiego zdania były także wychowawczynie najmłodszej oraz najstarszej klasy w naszej szkole, które wyszły z inicjatywą wspólnego wyjścia do naszego lasu – DĄBROWY.  

W środę 8 listopada uczniowie klasy I oraz ich starsi koledzy z klasy IX spędzili wspólny czas na łonie natury. Pogoda wspierała wycieczkowiczów, którzy rano, dziarskim krokiem, wyruszyli ze szkoły do lasku.

To wydarzenie było możliwe dzięki wielkiemu sercu p. Klusa, właściciela ogrodnictwa ‘Svobodné zahrady’, który zaopatrzył szkołę w prawdziwie dorodne drzewko. Na początku panowie ogrodnicy rozpoczęli proces przygotowania stanowiska pod sadzonkę. Wszelkim działaniom ogrodniczym z zaciekawieniem przyglądały się maluszki z klasy I oraz ich starsi koledzy. Na zakończenie akcji sadzenia DĄB PRZYJAŹNI udekorowano pamiątkową tabliczką, na której widnieją imiona i nazwiska uczniów klasy I oraz IX.

Nie obyło się także bez chwil refleksji nad upływającym czasem, ponieważ dziewiątoklasiści przypominali sobie podobne wydarzenie, w którym uczestniczyli kilka lat temu….

Dziękujemy p. Klusowi za pomoc i wsparcie logistyczne tej inicjatywy.

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku